post

Rekolekcje w Kokoszycach >

Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza na Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas/Charytatywnych.
Rekolekcje odbędą się w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach w dniach 12-15 październik 2015 roku.

Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do tych wspólnot Parafialnych Zespołów Caritas/Charytatywnych, których przedstawiciele nie mogli, bądź nie mieli jeszcze w tym roku możliwości uczestnictwa w…

post

Święto Caritas >

Jest już tradycją, że w sobotę poprzedzającą  Uroczystość Miłosierdzia Bożego organizowane jest Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej.

W roku bieżącym ma to miejsce 11 kwietnia 2015 w kościele św. Piotra i Pawła w Katowicach.

O godz. 11.30 - rozpoczniemy Godziną Uwielbienia i Dziękczynienia Jezusowi Miłosiernemu,

godz.12.30 - uroczysta Eucharystia…

post

Z wdzięcznością za Waszą mądrość serca >

11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to również dzień, kiedy Kościół przeżywa XXIII Światowy Dzień Chorego. Tegorocznym hasłem obchodów Dnia Chorego są słowa wyjęte z Księgi Hioba: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi” (Hi 29,15).
W tym roku szczególny akcent pada więc na tych,…

Rekolekcje w Panewnikach >

W dniach 11-14 grudnia br. w Domu Sióstr Służebniczek w Panewnikach odbyły się kolejne rekolekcje dla osób należących do Parafialnych Zespołów Caritas/Charytatywnych. Podczas tych kilku dni prawie 30 rekolektantów miało okazję doświadczyć wyjątkowego czasu łaski, modlitwy i działania Bożego Miłosierdzia.

Źródłem tej szczególnej, radosnej atmosfery była oczywiście codzienna Eucharystia oraz…

post

Rekolekcje w Panewnikach >

Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza na Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas/Charytatywnych.
Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebniczek NMP w Katowicach – Panewnikach w dniach 11-14 grudnia 2014 roku.

Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do tych wspólnot Parafialnych Zespołów Caritas/Charytatywnych, których przedstawiciele nie mogli, bądź nie mieli jeszcze w…

post

Zbiórki żywności TAK, POMAGAM >

Caritas Polska, w dniach 12 i 13 grudnia 2014 roku (piątek i sobota) w godzinach 9.00 – 20.00, organizuje VII Ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, POMAGAM”. Celem ogólnopolskiej zbiórki żywności jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowaniu.
Artykuły zebrane na…

post

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom >

W grudniu, jak co roku, rusza ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wykorzystajmy czas oczekiwania na narodzenie naszego Zbawiciela i włączmy się w akcję rozprowadzania świec.

Świece Caritasu w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Fundusze uzyskane…

post

Zobaczyć Żywego Jezusa >

W dniach 27-30 października 2014 roku, w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach odbyły się Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas/Charytatywnych.

Rekolekcje poprowadził ks. Tomasz Nowak – zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Głównymi celami spotkania były:

  1. wspólnota modlitwy, umocnienie wiary, codzienna Eucharystia, codzienna
    Adoracja Najświętszego Sakramentu, osobista relacja z Jezusem,
  2. formacja, tematyczne…